Την Τετάρτη, 24 Απριλίου 2024, πραγματοποιήθηκε, στις εγκαταστάσεις της ΕΛ.ΒΙ.Ζ. Α.Ε. στο Πλατύ Ημαθίας, εκπαιδευτική επίσκεψη ομάδας φοιτητών του Τμήματος Γεωπονίας του ΔΙΠΑΕ, στο πλαίσιο του μαθήματος «Τεχνολογία Ζωοτροφών».
![Επίσκεψη φοιτητών του Τμήματος Γεωπονίας του ΔΙΠΑΕ](https://www.elviz.gr/wp-content/uploads/2024/04/IHU_DA_24-4-24_Feed-Technol_ELVIZ-scaled.jpg)
Την Τετάρτη, 24 Απριλίου 2024, πραγματοποιήθηκε, στις εγκαταστάσεις της ΕΛ.ΒΙ.Ζ. Α.Ε. στο Πλατύ Ημαθίας, εκπαιδευτική επίσκεψη ομάδας φοιτητών του Τμήματος Γεωπονίας του ΔΙΠΑΕ, στο πλαίσιο του μαθήματος «Τεχνολογία Ζωοτροφών».
Η ΕΛ.ΒΙ.Ζ. ιδρύθηκε το 1963. Λειτουργεί από το 1969 με δύο εργοστάσια παραγωγής Ζωοτροφών, στο Πλατύ Ημαθίας (1969) και στο Πετροχώρι Ξάνθης (1993), προσφέροντας πάντα στον Έλληνα Κτηνοτρόφο εξαιρετικής ποιότητας προϊόντα.